Bus píla vlastnými rukami

Bus píla vlastnými rukami

Obyvatelia menších miest alebo dedín veľmi dobre vedia, čo ich život RPG akékoľvek zariadenia pre spracovanie dreva, ktoré je pravdepodobné, že si veľa použitie v ich práci. V našej dobe, stavebný trh je plný mnohých rôznych modelov zariadení na obrábanie dreva a najpopulárnejšie sú píla. Všetky píly sú rozdelené do rámu, diskov a pásky, ktoré sú rôzne pohľady na rezný nástroj. Bus pila z ich vlastnej radikálne inom zariadení.

obsah:

  1. Účelom píla pneumatiky
  2. Konštrukcia autobusu píly
  3. Princíp fungovania autobusovej píly
  4. píla výroba pneumatík
  5. Používanie domácej píla

Účelom píla pneumatiky

Muž je už dlho používa drevo rôznych plemien na výrobu predmetov, ktoré sú nevyhnutné pre život ním. Počas tejto doby, ľudia pracujúci na modernizáciu zariadení na obrábanie dreva. Ručné píly, ktoré boli použité pred takmer potopil do zabudnutia. Prišli sme im nahradiť viac moderné a komfortné stroje, ktoré zahŕňajú motorovú pílu, Gang a Osečkovače, rovnako ako autobusovú pílu.

Akákoľvek stavba alebo údržba budov je sprevádzaný veľkou peňažný výdavok, ktorý je v dôsledku spracovania dreva: rezanie dreva, obilných dosiek, výrobné väzníky, trámy a nábytkových dielcov. To všetko, samozrejme, môžete si kúpiť v maloobchodnej sieti, ale pri nákupe zbrusu novú pílu pneumatiky všetky výdavky budú vyplatené späť rýchlo, a so svojím vlastným drevoobrábacie stroje staviate dom, kúpele, garáž, vidiecky dom a letná altánok.

Bus píla vlastnými rukami

Hlavným účelom domáci piliarskych zbernice je vysoko kvalitný pozdĺžne rezanie klád akýchkoľvek druhov dreva pre výrobu lemovanie a lemovaním dosiek, dyhových pásov, sťažeň, dreva a rezanie malých polien. Piliarskych tento typ určený na výrobu malých šarží reziva, protokolov a spracovanie neštandardných vlastnej veľkosti prijímajúcich obrobkov.

Pneumatík píly nevyžadujú veľký priestor pre inštaláciu a možno ľubovoľne nastaviť na obmedzenú pozemnej časti. Samozrejme, že bude píla reťaz nenahrádza Otsilindrovochnye stroja alebo ventsevomu rezačku ale rezať drevo a robiť dosku môžete vlastných rúk. Na fotografii vidíte autobusovej píly, ktoré rozlišujú stroje, ktoré beží od elektrickej siete a sú pevné inštalácie, rovnako ako samostatné možnosti, beží na benzín, s ktorým môžete ísť do lesa a žať požadované drevo.

Konštrukcia autobusu píly

Dlaha píla sa skladá z rámu, zvieracích zastávok, pohyblivých vozík valčeky vozíka, elektrickým motorom, pneumatiky a reťazových píl. Rám píla je ľahký, takže ho možno prepravovať v kufri osobného automobilu. Bus píla môže byť pomerne ľahko pohybovať a inštalovať v blízkosti lúča, ktorý je delený - v sklade alebo stavenisko dreva.

To môže byť prerezaniu pneumatiky piliarske guľatiny takmer ľubovoľnej dĺžky. A ak uvediete výkresu domáce piliarskych pneumatika dodatočnú montáž ďalší úsek, takže je možné zväčšiť dĺžku záznamu ale stále stráca niekoľko metrov. To je považované za veľmi prospešné pri stavbe domu alebo vidiecke sídlo na výrobu dosiek.

Pomerne jednoduché a pohodlné je dizajn upínacích zarážok. Dva svorka sa nachádza na konci a na začiatku záznamu, záznam sa pritlačí na ťahu skrutiek políčok. V procese rezania môže vynechať pristátie na príslušnej úrovni.

Bus píla vlastnými rukami

Pohyblivý vozík môže byť zostavený z oceľového plechu, ktorý má hrúbku 5-6 mm. To poskytne volant a prítlačné plochy. Potom sa dal na valčeky alebo ložiská. Ako reťaze pohybovať vozík môže byť použitý z okruhu kombinovať. Použitie motorovej píly naostrené pozdĺžne rezanie zaručuje plochý povrch rez. Takáto píla je upevnený na špeciálnom vozíku, ktorý sa pohybuje po koľajniciach cez rám.

Jeho úloha dokonale plniť dva oceľové kanály, ktoré majú dĺžku 8 metrov a výšku 0,14 metra. Na metra vzdialenosti a polovica celej dĺžky Nosníky vrtov sú v nastavenom krytiny, napríklad, zo segmentov potrubia. Celá konštrukcia je vyrobená s vlastnou pílu ruky pneumatík, ktoré majú byť inštalované na stojane.

Powertrain na píle v pneumatikách môže byť trojfázový elektromotor, ktorý má kapacitu 5,5 kW, alebo môžete použiť automatické štvordobým kapacitu benzínový motor 5,5 kW. rezné rýchlosti v tomto prípade je, respektíve 18,6 a 9,7 metra za sekundu. Elektromotor je umiestnený na hornej strane špeciálnych zváraných rohov.

Bus píla vlastnými rukami

Bar a reťaz na pílu, normálne. Pri rezaní tuhosť pneumatiky, eliminuje celý rad defektov, ako sú, napríklad, vlna, a dosiahne rezanie presnosť ± 1 mm do 6 metrov. Počas rezania hrúbku koľajnice rezací to nie je viac ako pri použití kotúčové píly. Na konci blokovacieho zariadenia je pohodlne nastaviť na zbernici píle, ktorá je určená na zabezpečenie protokol.

Princíp fungovania autobusovej píly

Princíp činnosti je podobný ako piliarskeho pneumatiky operácia Rámovky pásové. Protokol v procese spracovania je stacionárny a rez sa vykonáva pomocou píly, ktorý je pripojený na pohybujúce vozíku. Hlavným rozdielom medzi týmito modelmi spočíva v používaní reťazovej píly je pripojený k zbernici.

Reťaz je oveľa lacnejšie ako tie, ktoré sú inštalované v pásové píly, rýchlejšie a jednoduchšie, aby boli pripravené k práci a má dlhú životnosť. Ale páska nôž nemožno použiť potom, čo pracoval po dobu 10 hodín, aby sa obnoviť jeho vlastnosti. Ak je správne vykonaná, alebo oddelenie škrípanie zubov, pás tkanina prichádza do rozpadu a drevo sa získava je zlá alebo nepoužiteľný.

To znamená, že použitie súkromného sektora pásu tkaniny je spojená s mnohými problémami. Videl reťaz, ktoré sa používajú v Sawmill pneumatiky nevyžadujú takú starostlivosť a dôkladnú prípravu pre prácu, o čom svedčí video autobusu s rukami pílu. Reťaz je zaostrená a okamžite umiestnený na píle. Okrem toho, aj keď je zlá kvalita ostrenie kvalitu rezu nebude trpieť: to je vynikajúca vzhľadom k tuhosti pneumatiky a zvlnenie a hlaveň nedôjde za žiadnych okolností.

Bus píla vlastnými rukami

Bus píla môže byť inštalovaný v každej miestnosti, v prípade, že táto podmienka je chráni elektrické zariadenia pred účinkami zrážok. Malo by to byť doma, alebo vonku. Píla je umiestnená na rovnom povrchu. Pod dráhy, pokiaľ nie je prijímaný set kotva. Železničná trať a autobus na prepravu vystaviť vodorovne.

Píla pre rezanie pneumatiky, aby sa horizontálne rovinu, zatiaľ čo sa posúva jazdec ručne do autobusu. Presúvanie sa vykonáva pozdĺž vodiaci prvok vzhľadom k spracovaných protokolov, ktoré sú umiestnené stacionárne. Gombík nastavenia výšky sa otáča ručne znížením alebo zvýšením autobus.

Odporúča sa vopred namočené v oleji a držal ho cez noc pre dlhšiu životnosť nového reťazca. Ak sú opotrebované hnacie reťazové koleso, nemôžete nosiť svoj nový reťazec, pretože je nutné zmeniť staré hviezdy, ako je znázornené na videu autobusovej píly. Buďte opatrní, v priebehu reťazca jeho napätie, ktoré by malo byť starostlivo očistené a mazané pneumatiky, takže pravidelne, čerpadlo Oiler olej v nose pastorok.

Bus píla vlastnými rukami

Intenzívne práce na pneumatike spôsobí piliarske práce pravidelne potrebovať ostrenie pílové reťaze. Ostrenie priemerne prijímaný robiť každú pol - dve hodiny v závislosti na hustote reziva. Brúsenie reťaze píly ostrenie zariadenie, ktoré chcete používať, ktorý sa ľahko prispôsobí každému uhlu sklonu a britu ostrenie. Aby nedošlo k zastaveniu procesu rezania sa odporúča vždy po ruke mať zásobu náhradných reťaze.

píla výroba pneumatík

Bus píla, vyrobený vlastnými rukami, sa stane spoľahlivým pomocníkom na farme. Výroba rám z dvoch oceľových kanály, ktoré majú dĺžku 8 a výšku 0,14 m. Okrem toho, pomocou kovovej uhly alebo koľajnice. Sochory potrebovať tí, ktorí majú ideálne rovný tvar. U-profily pozdĺž dĺžky vrtov s priemerom v blízkosti 14-16 mm vo vzdialenosti cca 1,5 m, ktorý môže byť videný na výkresoch zbernice píly.

V súlade s počtom otvorov, ktoré majú byť vyrobené zo segmentov špeciálne spojovacie potrubie pre vodu. Podrobnosti musí byť upevnený pomocou skrutiek alebo závitových svorníkov. Piliarske konštrukčné prvky, ktoré vopred pripravené, musíte dať dohromady a nastaviť na stojane. Počet prepážok v závislosti na dĺžke. Nový nosič umiestnený vo vzdialenosti jeden meter od konca vedenia.

Bus píla vlastnými rukami

Ak chcete design ortézy racionálne opraviť rovnátka. Potom nainštalujte pohyblivý vozík, ktorý dopadal montáž oceľových plechov 4-6 mm hrubé, a dĺžka - 0,6 m, v závislosti na veľkosti motora. Vyzdvihnúť truck upínacie doštičky a tesnenia.

Prvky zodpovedné za zabezpečenie voľného pohybu mechanizmu, ako je uvedené vo videu z domáceho piliarskeho autobusu. Súčasne vyžaduje veľmi minimálny odpor. Vibračná podložky sa vykonáva pomocou skrutiek. Eliminovať cross-play, upevnenie na vozíku prítlačné plochy. Vozík môže byť namontovaný na valčekov alebo ložísk.

Bus píla vlastnými rukami

Na hriadeli hliníkového profilu elektromotora napresovan s dvoma prúdmi. Sila z motora je prenášaný cez dva pásu na kladke, ktorá je umiestnená na brázdicího ramena. Kladky, ktoré majú priemer 80 mm, na vonkajšom okraji, môžu byť prevzaté z motora kultivátora. Hnaná remenica sila sa prenáša prostredníctvom valčekových otáča na dvuhpodshipnikah, na hviezdy, a potom sa na reťazi.

Obvod sa používa na účely pohybu vozíka s pílou a motorom. Reťaz na píle v pneumatikách by mal byť dobre natiahnuté, ako na fotke domácej pílu pneumatík. Ťažné pásy a reťaze môže byť vykonané ručne, ktorým sa dvoma skrutkami s maticami. Navyše môžete dať na reťaz skrutku napínača uťahovanie, ale curling úsilie natoľko, že reťaz je napnutá. Odporúča sa, aby uľahčili prácu reťaze ho namažte mazací olej kontinuálne.

Bus píla vlastnými rukami

Ručné koleso je uložené na jednom z puzdier ozubených kolies, ktoré sú usporiadané na vedeniach hrán. Potom môže byť v zábere pri výrobe blokovacie zariadenia pre drevo: v rúrke s priemerom 3-4 cm sa vloží pohyblivou tyč, ktorá obsahuje doraz v požadovanej výške M8. Pevné horné tyčové lisovanie, ktoré majú dĺžku aspoň 1,5 cm a vačku svoriek.

Používanie domácej píla

Potom, čo domáci píly autobusom, môžete pristúpiť k jeho inštaláciu. Píla namontované na vodiacich koľajniciach pomocou štyroch oporných valcov. Valčeky môžu byť zmenené z predpínačov rovnakého motora kultivátora. Všimnite si, že pneumatiky a reťaz musí byť špecifický pre pozdĺžne rezanie. Obvod bude ostrejší, tým ľahšie je znížiť stromu. V deň, kedy budete musieť meniť od 2 do 4 reťaze. Na fotografii môžete vidieť autobus pílach rysy reťazí a pneumatík.

Ak chcete hrúbka rezaných dosiek môže byť inštalovaný vertikálne skrutku, pričom otáčanie rámu pohybuje s píly. Veľkosť začal vystavovať na trati, a keď sa stanete skúsenejší ramschikom, sa dostanete k nastaveniu hrúbky obrobku na obrate skrutky.

Bus píla vlastnými rukami

Na začiatku bezpečného dreva podľa výkresov autobusovej rámu videl vlastnými rukami, na otvorenom tanku s vodovodnej olejom, spustite elektromotor, zníženie rám a rotor môže začať pohybovať autobus pílu. Sila, s akou budú skladby pohybovať píla, malá. Táto miera závisí od hrúbky guľatiny, skál a sukovitého drevo, drevené stavu - suché alebo čerstvé, rovnako ako úroveň terénu obvodu.

Vyrobený vlastnými rukami píla je schopná znížiť žiadnom drevo, ale je vhodné použiť svezhezagotovlennuyu, nie sušené, ako sa hovorí, v pare. Ľahšie znížiť borovicové polená, mäkké listnatých stromov - jelša, javor, topoľ, osika, ťažšie - jaseň, brest, dub. Najťažšie na prácu s dusenou akácie, pretože toto plemeno je veľmi hustá a tvrdá dreva.

Domáce píla schopná rezivo, maximálnu dĺžku 7 metrov a maximálny priemer - 40 cm. rýchlosť rezania dreveného materiálu môže byť opísaný ako - tri metre doske borovicového polotovaru, ktorý má priemer 25 centimetrov, videl až 7 minút.

Takže ste sa naučili, ako vytvoriť svoj vlastný autobus pílu. Dlaha nerez sa líšia v podobe drevených pilín rezanie, presnosť, kompaktný, nízke náklady na prevádzku píly v pneumatikách návrh jednoduchosť, spoľahlivosť, nízka hmotnosť, ergonómiu počas prevádzky, ľahkú prepravu, odolnosť a bezpečnosť. Ak máte veľa budovy, je čas premýšľať o tom, stroj pneumatiky, ktorá je určená pre pozdĺžne spracovanie guľatiny.


Like this post? Please share to your friends: