Kladenie parkiet s vlastnými rukami

Kladenie parkiet s vlastnými rukami

Podlaha - je vždy krásne, originálne a teplo. Ak chcete vytvoriť jedinečnú atmosféru pohodlia nie je porovnateľná s inými typmi podláh. Ak chcete vytvoriť individuálny prepracovaný a ušľachtilý parketové podlahy je použitý. Parket môžu byť vytvorené módne jedinečný vzor, ​​ktorý je dôvod, prečo je populárny aj dnes, a to napriek skutočnosti, že pokladanie parkiet - zložitý a časovo náročný. Avšak, nemusí nutne zavolať odborníka po preštudovaní technológie a dodržiavanie všetkých pravidiel a pokynov, všetky, ktorým práce môže byť vykonané nezávisle na sebe. Úloha je zjednodušené tým, že všetky moderné parketové pásy sú vyrobené s Systém pera a drážky, ktorý pomáha k spevneniu a utesnenie parketové prvky bez medzier.

 1. Podlaha parkety - vyberte drevo
 2. Kúpiť kus parkety - dbať na kvalitu
 3. Technológia, ktorú parkety
 4. Prípravné práce pred pokládkou podlahy
  • Príprava betónový základ
  • Ktorým sa preglejky na trámy
  • Príprava staré drevené podlahy
 5. Kladenie parkiet s vlastnými rukami
  • Metódy, ktorým sa parket
  • Ako dať kus parkety - Míľniky
  • Možnosti pre pokládku parkiet
 6. brúsenie parkiet
 7. Shpatlevanie a priming parkiet
 8. Pitva podlaha vykladaná parkety lakom alebo olejom

Podlaha parkety - vyberte drevo

Druh dreva je nielen farby podlahových krytín, ale aj jeho trvanlivosť, pretože rôzne druhy dreva majú rôznu tvrdosť a odolnosť proti vlhkosti. Napríklad, borovica a ďalšie ihličnany sa nepoužívajú na výrobu parkiet vďaka výnimočnej mäkkosti. Na borovica podlahy, dokonca ukazuje niekoľko vrstiev laku, zostanú stopy po pätách a iné ostré predmety.

Medzi najčastejšie druhy používané na podlahy je dub, orech, javor, čerešňa, jaseň, buk a ďalšie.

dubové parkety

dubové parkety - klasika žánru. Jedná sa o pevný, odolný voči vlhkosti, má krásny vzor farieb, ktoré môžu mať rôzne odtiene hnedej. Jedinou nevýhodou konvenčného duba je, že stmavne v priebehu času. Zvyšok jeho vystúpenie na nadmorskej výške. Pri nákupe dubové parkety venovať pozornosť po celú dobu jeho sušenia, zrýchlené sušenie možnosť nie je nutná.

buk parkety

buk parkety To má rovnakú tvrdosť, aká je z dubového dreva, ale má hladký a mäkký teplý žltkastý alebo červenkastý odtieň, za čo ocenia. Buk - rozmarná skala. Pod vplyvom zmien teploty a vlhkosti je zakrivený a deformovaná, vyžadujúce osobitnú starostlivosť a dodržiavanie optimálnych prevádzkových podmienok pre nich.

parkety javora

javor parkety Spočiatku to vyzerá biely, ale nakoniec trochu žltú. Tvrdosť, že nie je horší ako dub, a v niektorých plemien aj tento údaj viac. Poznámka dobu sušenia, rýchlo vysuší javorového dreva deformuje v priebehu času.

cherry parkety - hnedá s diaľkovým odtieň ružovej, ale trochu tmavšie s časom. To má nižšiu tvrdosť než dub, ale je celkom populárne, pretože je ľahko spracovateľná a čalúnenia.

Parkety z merbau

Parkety z merbau - exotické variant. Je cenený pre krásne vzory v súvislosti s barel a širokú škálu farieb - všetky odtiene hnedej. Merbau je nebojí vody, ale tak plný živice, že je ťažké, aby proces.

Zvoliť parkety na základe prevádzkových podmienok v určitej oblasti. Napríklad čerešne môžu byť použité v detskej izbe, v kancelárii javor, dub a môžu byť použité kdekoľvek. Nie je nutné vykonávať všetky parketové podlahy z jedného druhu dreva môže byť zostavený z hornín v rôznych odtieňoch jedinečný vzor.

Kúpiť kus parkety - dbať na kvalitu

Parkety sú k dispozícii v rôznych veľkostí riešení. Dĺžka môže byť pásik 15 - 40 cm, šírka 3 - 9 cm a hrúbkou 1,5 - 2,2 cm.

Veľkosť pásky parkety

Zvoliť veľkosť pásov musí byť založené na podlahovej plochy: malé prúžky bude opticky zväčšiť priestor, a veľký - znížiť. Z hľadiska stohovanie lamiel veľkostí, je tiež dôležité. Ak sú parkety pásy sú veľké, počet pripojení bude menej, ale potom bude oveľa viac požiadaviek na kvalitu sušenie materiálu. Čím viac opasok, tým nižšia je jeho pružnosť.

Optimálna šírka parkiet - 5 cm Ak chcete použiť väčšie prúžky, kúpiť tie, ktoré majú zárezy na vnútornej strane, sú odolnejšie voči deformáciám ..

Čo by som mal hľadať pri nákupe parkiet:

 • Predný povrch by mal byť bez hrčí, prasklín a trhlín.
 • Horná vrstva (z hornej spustiť nástrojový spoj), by mal byť dostatočne veľký. Čím silnejšie je nášľapná vrstva, tým viac krát parkety možno brúsiť a aktualizácie.
 • Produkty musia byť vysušený do 8%. Doba schnutia aspoň mesiac.
 • Je nutné kontrolovať kvalitu opitý perom a drážkou. Je to dosť 4násobnému hranatých zátvorkách. Ak sú ľahko spojené a medzi nimi vytvorený popruhy uhly 90 °, bez vzniku trhlín a medzier, potom systém pero-drážka vytvorená presne.
 • Filtračné pásy v smere rezu, prítomnosť beľového dreva, uzly a úlomkov.

Najodolnejšie a cenné sú pásy z tzv radiálnym rezu, teda prúdi ďalej. Charakteristickým znakom je priamky na povrchu a jednotnú farbu. Radial grade podlahy drahšie ako ostatné odrody.

Technológia, ktorú parkety

Všetky práce na položenie parkiet začne až po dokončení stropu a stien, ktorým sa komunikácia a testovať ich tesnosť. V procese, ktorým sa parkiet musí byť v súlade s niektorými ukazovateľmi vlhkosti a teploty. Tak sa zvyšková vlhkosť stien by nemala byť vyššia ako 6%, vlhkosť pohlavia - nie viac ako 5% relatívnej vlhkosti vzduchu 35 až 60%. Optimálna teplota - 18 až 23 ° C

Nedodržanie týchto podmienok povedie k deformácii povlaku. -Li položené parkety pri vysokých rýchlostiach vlhkosťou napučí a napísal vlhkosť. A keď budú všetky práce skončí, nakoniec to vyschne, bude "svraštit" a budú medzery medzi dies. Fix it oveľa ťažšie a drahšie, než robiť všetko hneď od začiatku.

Povrch, na ktorý bude možné stohovať blok parkety by mala byť dokonale hladké, maximálna chyba 1 mm na 1 m2.

Technológia, ktorú parkety

Technológia, ktorú parkety To zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. Oprava starej betónovej podlahe, v prípade potreby.
 2. Hydroizolácie betónový podklad.
 3. Nalievanie vyrovnávacej poter 4 - 5 cm hrubý. Alebo ktorým sa zaostávanie za drevenú podlahu.
 4. Penetrácia poteru pod lepidla.
 5. Lepenie vodotesné preglejky do poteru alebo upevňovanie preglejky na trámy.
 6. Lepenie a pribíjať preglejky podlahy.
 7. Brúsenie parkiet povrch.
 8. Shpatlevanie parkety.
 9. Základného náteru parkiet pod lakom.
 10. Pitva parkety lak od 3 do 9 vrstiev.

Všetky tieto opatrenia musia byť dodržané, inak nakoniec parkety ssohnetsya začne škrípať alebo odpadnú úplne.

Prípravné práce pred pokládkou podlahy

Príprava pevný a rovný základne, možno jeden z najdôležitejších úloh parkety. Od kvality suchého zipsu bude závisieť na trvanlivosť povlaku ako celku. Náklady na ktorú parkety, či si ho objednať v špecializovaných stavebných firiem nie sú zvyčajne súčasťou prípravy základne.

Príprava betónový základ

Kedy budú ktorým podlahy vykonáva na betónovú podlahu, prvá vec, ktorú treba vodotesná. Z tohto povrchu dosky by mali Superdiffuzionnaya membránu alebo plastové fólie 200 um. Spoje vykonané pomocou fólie prekrývajú 15 - 20 cm a konštrukcie sú zlepené páskou. Na stene hydroizolačná fólia začína na 10 - 15 cm a je dočasne upevnená na tom s lepiacou páskou.

Potom je nutné vyplniť vyrovnávací poter, ktorý tiež bude slúžiť ako základ pre upevnenie preglejky. Hrúbka poteru musí byť 4 - 5 cm Požadovaný horizontálne riadené a nátery defekty -. Jamy, dutiny a iné výškové rozdiely.

Dôležité! Pred začatím práce na ďalšie rozhodujuca byť úplne suché. To trvá asi mesiac alebo dva. Neponáhľajte a pokračovať v práci na položenie parkiet, pretože drevo sa vytiahnuť vlhkosť z poteru, a to povedie k nevyhnutným kmeňov.

Ak je poter suchý, jeho povrch je potiahnutý špeciálnou priméry, ktoré zvyšujú priľnavosť podkladu s lepidlom a súčasne je akt hydroizolácia.

Ktorým sa preglejky na betónový podklad pre parkety

Potom, odolný proti vode preglejky je prijatá hrúbku 12 mm, sa rozreže na štvorce 50x50 cm alebo 75x75 cm.

Funkcia vodotesné preglejky v rámci balíka z jedného kusu:

 • Chráni podlahy od zmrštenia deformácie.
 • Ideálna hladina povrchu.
 • To slúži ako izolácia a zvukovej izolácie častí.
 • Poskytuje silu.
 • To slúži ako základ pre upevnenie dosiek. V prípade, že podlaha pokladá priamo do plniva, môžu zlomeniny v dôsledku hornej vrstvy stĺpy odpadnú. Preglejka tiež udržuje je pevne.

Dôležité! Hrúbka preglejky by mala byť menšia ako 5 mm hrubé parkety prúžky. Ale použiť listy menšie ako 12 mm je nepraktická, nemajú plniť svoje funkcie. V takom prípade môže byť položený na dvoch vrstiev preglejky, vrazbezhku.

Ďalej povrch poteru potretá lepidlom na neho a preglejky štvorcov pevne lisované a pevné kolíkové klincami alebo skrutkami. Medzi štvorci preglejka musí nevyhnutne ponechať aspoň 1 - 1,5 mm, medzera, aby sa zabránilo deformácii podlahy, ak je dyha začne expandovať.

Je tiež dôležité, aby nechať medzeru medzi stenou a preglejka 2-3 mm, bude to pohyb kĺbu. Medzera môže vložiť špeciálny kliny, že rozdiel nie je posunuté.

Ktorým sa preglejky na trámy

Nie nevyhnutne pripevnený preglejky na betónový základ, môžete starý - na podlahové nosníky. Nemáte ešte musieť vyrovnať betónový podklad. Postačí, keď vodotesná, ktoré sú rozložené vodotesný film.

Hydroizolácie podlahy na nosníky

Potom naskladané prihlási v krokoch po 35 -. 40 cm Oneskorenie môže byť použitý ako 50x50 dreva alebo 50x80 mm. Pripevnený k podlahe trámy s použitím uhly a hmoždiniek. V procese, ktorým sa na oneskorenie, je potrebné zabezpečiť, aby ich povrch tvorí plochý povrch. Za týmto účelom miestnej výškové rozdiely z betónového základu môže položiť drevenú podstavochki alebo prerezávať zbytočné.

Ktorým sa preglejky na trámy

Kedy bude vybavený protokoly, pribil preglejky. Lepidlo nie je už používaný tu, len skrutky. Krok upevnenie preglejkové štvorca prihlási. 10 - 15 cm sú pribité preglejky je nevyhnutné nielen na okrajoch, ale v stredu všetkých záznamov. Je tiež nutné medzera medzi štvorcov.

Príprava staré drevené podlahy

Pred položením podlahy v starej drevenej podlahy musí byť kontrolovaná prevádzkyschopnosť. Nikde by nemali byť škrabance, pokles alebo iné vady. Ak je však, že je niečo také, je potrebné čiastočne demontovať a opravovať podlahové trámy. Po dokončení rekonštrukcie staré drevené povrchu podlahy je leštený. Kladenie parkiet možno vykonávať priamo na drevenom základnom poschodí bez preglejky.

Kladenie parkiet s vlastnými rukami

Práca na položenie parkiet sú veľmi zodpovední, nemôžeme uponáhľať, zníženie doby opráv. Je lepšie dať si pauzu, alebo dva dni v týždni, než potom prerobiť všetku prácu. Vzhľadom k tomu, raz chybou - a to všetko fuč kryt.

Metódy, ktorým sa parket

parkety, ktorým technológie zahŕňa stohovanie niekoľkými spôsobmi:

 • Plávajúce, ktorým sa metóda.
 • Kladenie parketové lepidlo.
 • Ktorým sa s upevňovacími klincami alebo skrutkami.
 • Kladenie parketové lepidlo a nechty alebo upevňovacích skrutiek.

Plávajúce spôsob, ktorým sa parket

plávajúce metóda stohovanie zahŕňa upevnenie parkety iba k sebe navzájom pomocou pera a drážky systému. Akýmkoľvek iným spôsobom, nie sú pevne spojené so zemou. Pre taká podlaha nie je posypané, pod ním ležal zvukovo izolačný materiál, ako je korok. Kotvené spôsob parkety sú voľne rozpínať a zmršťovať v závislosti na teplotných a vlhkostných podmienok. Plávajúce podlahy opraviť - stačí ju skúmať a znova stanoviť. Avšak sila takých povlakov je veľmi diskutabilná dosť jedno nástrojové spoje uvoľniť, celá podlaha začala rúcať a deformovať.

Kladenie parketové lepidlo

Ukladanie parketu lepidlá To je považované za odolnejšie, ale menej udržiavateľné. Základňa hojne postriekané lepidlom, potom naskladané parketiny, kombinujúci Systém pera a drážky. Takýto spôsob je považovaný za ťažšie a nákladnejšie vzhľadom k lepiacej toku.

Parkety, ktorým sa na lepidlo a nechty

Kladenie parketové lepidlo s upevňovacími klincami alebo skrutky - najodolnejšie a populárna metóda. Takáto podlaha je takmer nepodlieha deformácii, pretože sú obmedzené na všetkých stranách. Ale zároveň na opravu takých podlahových krytín už nebude fungovať. Všetci dúfame, dlhú životnosť.

Ako dať kus parkety - Míľniky

Na kreslenie na podlahe sa ukázalo hladké a krásne, je vhodné nakresliť na papier. Je dôležité vziať do úvahy presné rozmery miestnosti a dosiek sa. Ak náhle sa dosiahlo výkres, že akékoľvek číslo nie je celé číslo, vzor musí byť prepracovaná tak, aby sa okraje miestnosti boli radu strihu, ale len priamo dole uprostred.

Spustiť, ktorým sa parket tiež závisí na konštrukcii. Zoberme si za príklad "herringbone".

 • Po prvé, sme označiť miestnosti, nájsť uprostred toho všetkého. V strede miestnosti, od steny k stene stretch šnúru, na ktoré sa zameriame.
 • Trvať dva parkety a spojiť ich ako "herringbone", vloženie jazyka do drážky. Na jazyku, drážka a lepidlo sa aplikuje na koncoch pásov.
 • Potom sme kabát s lepidlom preglejky bázou, od protiľahlej steny. Použitie zubovou lištou.

Kladenie parkiet na majachnye šnúru

 • Uvedenie "majachnuju vianočný stromček" na preglejke tak, že ľavý okraj pásov lisovaných kábel k základni a bary pravá hrana spočíval na šnúre.
 • Stlačte nadol popruhy na preglejky, aby sa vytlačiť prebytočné lepidlo.
 • Potom kotevné popruh klincov alebo skrutiek, skrutkovanie je do drážky pásy pri 45 ° a utaplivaja kapoty. Na dĺžke lišta 40 cm by mal byť aspoň dva upevňovacie klince.

Dôležité! V procese, ktorým sa mastera by mala sedieť, takže bodec pásy ho nájsť.

Kladenie parkiet - prvý riadok jedľa

 • Ďalšie pásky položený na vzorke. Preglejka základný lak s pruhmi lepidla na šírke, hrúbke 1 - 1,5 mm.
 • Dali sme tyč vložením do konca a pozdĺžne drážky z predchádzajúceho, aby sa dosiahlo gumovou paličkou. Kotviace skrutky do drážky.

kladenie parkiet

 • Prvý rad dosiek stanovených na modeli "maják vianočný stromček" na ľavej a pravej strane.

Kladenie parketové herringbone - uprostred miestnosti

 • Potom zásobník niekoľko barov na ľavej strane "majáku vianočného stromu", potom doprava. A tak ďalej, rokovať o predĺžení usadzovacej oblasti, až sa dostaneme do steny.
 • Úzke miesta v blízkosti stien naplniť rezané na veľkosť tyče.
 • Medzi stenou a posledného radu parketových dosiek vložiť kliny, medzera 2 - 3 mm.

Všetky ďalšie práce môžu byť vykonávané aspoň o týždeň neskôr, lepidlo mohlo dobre vyschnúť. Hoci niektorí odborníci odporúčajú počkať šesť mesiacov, potom parkety pásky sami vyberať svoju konečnú polohu.

Možnosti pre pokládku parkiet

Parkety dobre v tom, že môžu byť umiestnené v rôznych vzorov, ktoré majú lamely v rôznych uhloch a v rôznych sekvenciách.

Možnosti pre pokládku parkiet

"Deck" - najjednoduchší spôsob, ako stohovanie. Tyče majú presne paralelne k sebe navzájom, s posunom dĺžky 1/3 alebo ½ popruhu. Prvý pás sa nachádza v blízkosti múru, k nemu dokonale priľne z neho odrezať tŕň.

"Rybie kosť" - pásy sú vzájomne v uhle 90 °. Na pásy musia byť dve príchytky - jednu pozdĺžnu stranu, druhú - úzky koniec. Malo by byť tiež dve drážky na opačných stranách. Táto metóda skladanie je pomerne zložitá, pretože séria je nutné dokonale zladiť.

"Štvorca" a "sieť" tvorený pomerne ľahko. Prvý 2/3/4 parkety pásy sú naskladané a spojené dohromady, potom druhý pásik sú spojené 2/3/4, ale kolmo na skladaný prvý. Tak alternatívne riadky, zmení organické geometrický vzor.

"Prámiky" s vložkami z rôznych druhov dreva.

kladenie parkiet

"Diamonds" skladaný z pôvodných kosoštvorcovým parketové pásy.

"Šeremetěvo hviezda" vyložil dva typy obdĺžnikových pásikov a šikmé kosodélníkový.

Okrem vyššie uvedených možností existujú ich kombinácie s rôznymi obrázkami a výkresy.

umelecký parkiet

Ktorým sa parketové cena je závislá na rozloženie verzie prúžky. Najjednoduchšie usporiadanie "balíčka" stojí 7,5-8 USD za 1 m2, "rybie kosti" bude stáť 9 USD za meter štvorcový, a umelecké parkety môže stať od 17 USD až do výšky 35 USD a ďalšie. Všetky uvedené ceny sú uvedené bez prípravných prác a následné úpravy - brúsenie a lakovanie. Priemerné náklady na ktorú sa parket leštenie a lakovanie je 17 USD na 1 m2.

brúsenie parkiet

brúsenie parkiet

Brúsenie je nutné, aby povrch ako plochý a odstránenie závady spôsobené v priebehu práce. Brúsenie môže produkovať špeciálne brúsky alebo konvenčné mlynček s kruhom nazhdachki. Samozrejme, výhodnejšie variant brúsky a prach bude menej.

Prvý a druhý čas brúsenie sa vykonáva hrubozrnnej, rezať veľké hrbole. tretíkrát - jemné zrno, na dosiahnutie hladkého povrchu a odstrániť nerovnosti, ku ktorému dôjde po prvej zabrúsiť. Potom sa podlaha dôkladne vysávať, odstráňte všetok jemný prach.

Shpatlevanie a priming parkiet

Shpatlevanie parkety

Zashpatlevat nebráni všetky praskliny v podlahe, a to aj v prípade, že nie sú žiadne viditeľné veľké vady. Špeciálny tmel na drevo clobbered po celej podlahe, vyplnené všetky trhliny a nepravidelnosti. Po vysušení, musí byť podlaha brúsiť znovu jemné zrno a odstránenie prebytku tmel. Potom znova, podlaha čistejšie. K zlepšeniu adhézie na lak parkety a zároveň uistiť, že lak nepreniká hlboko do štruktúry povrchu dreva oshpatlevannogo parketové podlahy je pokrytý náterom.

Pitva podlaha vykladaná parkety lakom alebo olejom

lakovanie parkety

Lak chráni drevo pred vlhkosťou a pred mechanickými vplyvmi. Celkový počet vrstiev laku na podlahe, môže byť od 3 do 9. Čím viac vrstiev, tým hlbší získaný obraz. Lak valec je aplikovaný na celý povrch naraz, a potom nechať podlahe suchom a 24 - 36 hodín. Vykonávajú lakovnícke práce musia byť čisté, mäkké topánky.

Dôležité! Kým lak zaschne, nemožno otvoriť okná zostávajú otvorené dvere, zapnúť klimatizáciu, vetranie alebo inými prostriedkami, ktoré poskytujú ťah. Lak by mal vyschnúť toľko bezvetrie.

Všetky následné vrstvy laku sú aplikované aj v intervaloch na valci sušenie 24 - 36 hodín, pričom každá vrstva. Posledná vrstva musí schnúť najmenej týždeň, takže pre neho bolo možné opatrne chodiť, a dať ich do miestnosti môže byť poskytnutý iba po dobu najmenej jedného mesiaca, alebo dokonca dve.

Parkety lak je lesklý a matný. lesklý To robí lesk podlahy, takže v miestnosti svetlo a zdôrazňuje postavu. matný lak sa používa na zníženie jasu vzor na dreve a pohodlie s príjemnou atmosférou.

Kladenie parkiet môže byť drahšie, než ktorým sa z masívneho dreva podlahy je asi 2-4 krát. Ale bude poťah sofistikovanejšie a trvanlivé a menšie riziko vŕzganie. Kľúčom k úspechu pri vytváraní krásne prestížnej parkety - sprievodca trpezlivosť.


Like this post? Please share to your friends: