Bus pila vlastníma rukama

Bus pila vlastníma rukama

Obyvatelé menších měst nebo vesnic velmi dobře vědí, co jejich život RPG jakékoliv zařízení pro zpracování dřeva, které je pravděpodobné, že si hodně použití v jejich práci. V naší době, stavební trh je plný mnoha různých modelů zařízení na obrábění dřeva a nejpopulárnější jsou pila. Všechny pily jsou rozděleny do rámu, disků a pásky, které jsou různé pohledy na řezný nástroj. Bus pila z jejich vlastní radikálně jiném zařízení.

obsah:

  1. Účelem pila pneumatiky
  2. Konstrukce autobusu pily
  3. Princip fungování autobusového pily
  4. pila výroba pneumatik
  5. Používání domácí pila

Účelem pila pneumatiky

Muž je již dlouho používá dřevo různých plemen pro výrobu předmětů, které jsou nezbytné pro život ním. Během této doby, lidé pracující na modernizaci zařízení na obrábění dřeva. Ruční pily, které byly použity před téměř potopil do zapomnění. Přišli jsme jim nahradit více moderní a komfortní stroje, které zahrnují motorovou pilu, Gang a Osečkovače, stejně jako autobusovou pilu.

Jakákoliv stavba nebo údržba budov je doprovázen velkou peněžní výdaj, který je v důsledku zpracování dřeva: řezání dřeva, sklízecích desek, výrobní vazníky, trámy a nábytkových dílců. To vše, samozřejmě, můžete si koupit v maloobchodní síti, ale při nákupu zbrusu novou pilu pneumatiky všechny výdaje budou vyplaceny zpět rychle, a se svým vlastním dřevoobráběcí stroje stavíte dům, lázně, garáž, venkovský dům a letní altán.

Bus pila vlastníma rukama

Hlavním účelem domácí pilařských sběrnice je vysoce kvalitní podélné řezání klád jakýchkoli druhů dřeva pro výrobu lemování a lemováním desek, dýhových pásů, stěžeň, dřeva a řezání malých polen. Pilařských tento typ určený k výrobě malých šarží řeziva, protokolů a zpracování nestandardních vlastní velikosti přijímajících obrobků.

Pneumatik pily nevyžadují velký prostor pro instalaci a lze libovolně nastavit na omezenou pozemní části. Samozřejmě, že bude pila řetěz nenahrazuje Otsilindrovochnye stroje nebo ventsevomu řezačku ale řezat dřevo a dělat desku můžete vlastních rukou. Na fotografii vidíte autobusové pily, které rozlišují stroje, které běží od elektrické sítě a jsou pevné instalace, stejně jako samostatné možnosti, běží na benzín, se kterým můžete jít do lesa a sklízet požadované dřevo.

Konstrukce autobusu pily

Dlaha pila se skládá z rámu, svěracích zastávek, pohyblivých vozík válečky vozíku, elektrickým motorem, pneumatiky a řetězových pil. Rám pila je lehký, takže jej lze přepravovat v kufru osobního automobilu. Bus pila může být poměrně snadno pohybovat a instalovat v blízkosti paprsku, který je dělen - ve skladu nebo staveniště dřeva.

To může být proříznutí pneumatiky pilařské kulatiny téměř libovolné délky. A pokud uvedete výkresu domácí pilařských pneumatika dodatečnou montáž další úsek, takže je možné zvětšit délku záznamu ale stále ztrácí několik metrů. To je považováno za velmi prospěšné při stavbě domu nebo venkovské sídlo pro výrobu desek.

Poměrně jednoduché a pohodlné je design upínacích zarážek. Dva svorka se nachází na konci a na začátku záznamu, záznam se přitlačí na tahu šroubů políček. V procesu řezání může vynechat přistání na příslušné úrovni.

Bus pila vlastníma rukama

Pohyblivý vozík může být sestaven z ocelového plechu, který má tloušťku 5-6 mm. To poskytne volant a přítlačné plochy. Pak se dal na válečky nebo ložiska. Jako řetězu pohybovat vozík může být použit z okruhu kombinovat. Použití motorové pily naostřené podélné řezání zaručuje plochý povrch řez. Taková pila je upevněn na speciálním vozíku, který se pohybuje po kolejích přes rám.

Jeho role dokonale plnit dva ocelové kanály, které mají délku 8 metrů a výšku 0,14 metru. Na metru vzdálenosti a polovina celé délky Nosníky vrtů jsou v nastaveném krytiny, například, ze segmentů potrubí. Celá konstrukce je vyrobena s vlastní pilu ruce pneumatik, které mají být instalovány na stojanu.

Powertrain na pile v pneumatikách může být třífázový elektromotor, který má kapacitu 5,5 kW, nebo můžete použít automatické čtyřdobým kapacitu benzínový motor 5,5 kW. řezné rychlosti v tomto případě je, respektive 18,6 a 9,7 metru za sekundu. Elektromotor je umístěn na horní straně speciálních svařovaných rohů.

Bus pila vlastníma rukama

Bar a řetěz na pilu, normální. Při řezání tuhost pneumatiky, eliminuje celou řadu defektů, jako jsou, například, vlna, a dosáhne řezání přesnost ± 1 mm do 6 metrů. Během řezání tloušťku kolejnice řezací to není více než při použití kotoučové pily. Na konci blokovacího zařízení je pohodlně nastavit na sběrnici pile, která je určena k zajištění protokol.

Princip fungování autobusového pily

Princip činnosti je podobný jako pilařského pneumatiky operace Rámovky pásové. Protokol v procesu zpracování je stacionární a řez se provádí pomocí pily, který je připojen na pohybující vozíku. Hlavním rozdílem mezi těmito modely spočívá v používání řetězové pily je připojen ke sběrnici.

Řetěz je mnohem levnější než ty, které jsou instalovány v pásové pily, rychlejší a jednodušší, aby byly připraveny k práci a má dlouhou životnost. Ale páska nůž nelze použít poté, co pracoval po dobu 10 hodin, aby se obnovit jeho vlastnosti. Je-li správně provedena, nebo oddělení skřípání zubů, pás tkanina přichází do rozpadu a dřevo se získává je špatná nebo nepoužitelný.

To znamená, že použití soukromého sektoru pásu tkaniny je spojena s mnoha problémy. Viděl řetěz, které se používají v Sawmill pneumatiky nevyžadují takovou péči a důkladnou přípravu pro práci, o čemž svědčí video autobusu s rukama pilu. Řetěz je zaostřena a okamžitě umístěn na pile. Kromě toho, i když je špatná kvalita ostření kvalitu řezu nebude trpět: to je vynikající vzhledem k tuhosti pneumatiky a zvlnění a hlaveň nedojde za žádných okolností.

Bus pila vlastníma rukama

Bus pila může být instalován v každé místnosti, v případě, že tato podmínka je chrání elektrická zařízení před účinky srážek. Mělo by to být doma, nebo venku. Pila je umístěna na rovném povrchu. Pod dráhy, pokud není přijímaný set kotva. Železniční trať a autobus na přepravu vystavit vodorovně.

Pila pro řezání pneumatiky, aby se horizontální rovinu, zatímco se posouvá jezdec ručně do autobusu. Přesouvání se provádí podél vodící prvek vzhledem k zpracovaných protokolů, které jsou umístěny stacionární. Knoflík nastavení výšky se otáčí ručně snížením nebo zvýšením autobus.

Doporučuje se předem namočené v oleji a držel ho přes noc pro delší životnost nového řetězce. Pokud jsou opotřebené hnací řetězové kolo, nemůžete nosit svůj nový řetězec, protože je nutné změnit staré hvězdy, jak je znázorněno na videu autobusové pily. Buďte opatrní, v průběhu řetězce jeho napětí, které by mělo být pečlivě očištěné a mazané pneumatiky, takže pravidelně, čerpadlo Oiler olej v nose pastorek.

Bus pila vlastníma rukama

Intenzivní práce na pneumatice způsobí pilařské práce pravidelně potřebovat ostření pilové řetězy. Ostření průměrně přijímaný dělat každou půl - dvě hodiny v závislosti na hustotě řeziva. Broušení řetězu pily ostření zařízení, které chcete používat, který se snadno přizpůsobí každému úhlu sklonu a břitu ostření. Aby nedošlo k zastavení procesu řezání se doporučuje vždy po ruce mít zásobu náhradních řetězu.

pila výroba pneumatik

Bus pila, vyrobený vlastníma rukama, se stane spolehlivým pomocníkem na farmě. Výroba rám z dvou ocelových kanály, které mají délku 8 a výšku 0,14 m. Kromě toho, pomocí kovové úhly nebo kolejnice. Sochory potřebovat ti, kteří mají ideální rovný tvar. U-profily podél délky vrtů s průměrem v blízkosti 14-16 mm ve vzdálenosti cca 1,5 m, který může být viděn na výkresech sběrnice pily.

V souladu s počtem otvorů, které mají být vyrobeny ze segmentů speciální spojovací potrubí pro vodu. Podrobnosti musí být upevněn pomocí šroubů nebo závitových svorníků. Pilařské konstrukční prvky, které předem připravené, musíte dát dohromady a nastavit na stojanu. Počet přepážek v závislosti na délce. Nový nosič umístěn ve vzdálenosti jeden metr od konce vedení.

Bus pila vlastníma rukama

Chcete-li design ortézy racionálně opravit rovnátka. Poté nainstalujte pohyblivý vozík, který dopadal montáž ocelových plechů 4-6 mm tlusté, a délka - 0,6 m, v závislosti na velikosti motoru. Vyzvednout truck upínací destičky a těsnění.

Prvky odpovědné za zajištění volného pohybu mechanismu, jak je uvedeno ve videu z domácího pilařského autobusu. Současně vyžaduje velmi minimální odpor. Vibrační podložky se provádí pomocí šroubů. Eliminovat cross-play, upevnění na vozíku přítlačné plochy. Vozík může být namontován na válečků nebo ložisek.

Bus pila vlastníma rukama

Na hřídeli hliníkového profilu elektromotoru napresovan se dvěma proudy. Síla z motoru je přenášen přes dva pásu na kladce, která je umístěna na brázdicího ramene. Kladky, které mají průměr 80 ​​mm, na vnějším okraji, mohou být převzaty z motoru kultivátoru. Hnaná řemenice síla se přenáší prostřednictvím válečkových otáčí na dvuhpodshipnikah, na hvězdy, a pak se na řetězu.

Obvod se používá pro účely pohybu vozíku s pilou a motorem. Řetěz na pile v pneumatikách by měl být dobře natažené, jako na fotce domácí pilu pneumatik. Tažné pásy a řetězy může být provedeno ručně, kterým se dvěma šrouby s maticemi. Navíc můžete dát na řetěz šroub napínáku utahování, ale curling úsilí natolik, že řetěz je napnutý. Doporučuje se, aby usnadnily práci řetězu jej namažte mazací olej kontinuálně.

Bus pila vlastníma rukama

Ruční kolo je uloženo na jednom z pouzder ozubených kol, které jsou uspořádány na vedeních hran. Pak může být v záběru při výrobě blokovací zařízení pro dřevo: v trubce o průměru 3-4 cm se vloží pohyblivou tyč, která obsahuje doraz v požadované výšce M8. Pevné horní tyčové lisování, které mají délku alespoň 1,5 cm a vačku svorek.

Používání domácí pila

Poté, co domácí pily autobusem, můžete přistoupit k jeho instalaci. Pila namontované na vodicích kolejnicích pomocí čtyř opěrných válců. Válečky mohou být změněny z předpínačů stejného motoru kultivátoru. Všimněte si, že pneumatiky a řetěz musí být specifický pro podélné řezání. Obvod bude ostřejší, tím snazší je snížit stromu. V den, kdy budete muset měnit od 2 do 4 řetězy. Na fotografii můžete vidět autobus pilách rysy řetězů a pneumatik.

Chcete-li tloušťka řezaných desek může být instalován vertikální šroub, přičemž otáčení rámu pohybuje s pily. Velikost začal vystavovat na trati, a když se stanete zkušenější ramschikom, se dostanete k nastavení tloušťky obrobku na obratu šroubu.

Bus pila vlastníma rukama

Na začátku bezpečného dřeva dle výkresů autobusové rámu viděl vlastníma rukama, na otevřeném tanku s vodovodní olejem, spusťte elektromotor, snížení rám a rotor může začít pohybovat autobus pilu. Síla, s jakou budou skladby pohybovat pila, malá. Tato míra závisí na tloušťce kulatiny, skal a sukovitého dřevo, dřevěné stavu - suché nebo čerstvé, stejně jako úroveň terénu obvodu.

Vyrobený vlastníma rukama pila je schopna snížit žádném dřevo, ale je vhodné použít svezhezagotovlennuyu, nikoliv sušené, jak se říká, v páře. Snazší snížit borovicové klády, měkké listnatých stromů - olše, javor, topol, osika, těžší - jasan, jilm, dub. Nejtěžší na práci s dušenou akácie, protože toto plemeno je velmi hustá a tvrdá dřeva.

Domácí pila schopná řezivo, maximální délku 7 metrů a maximální průměr - 40 cm. rychlost řezání dřevěného materiálu může být popsán jako - tři metry desce borového polotovaru, který má průměr 25 centimetrů, viděl až 7 minut.

Takže jste se naučili, jak vytvořit svůj vlastní autobus pilu. Dlaha nerez se liší v podobě dřevěných pilin řezání, přesnost, kompaktní, nízké náklady na provoz pily v pneumatikách návrh jednoduchost, spolehlivost, nízká hmotnost, ergonomii během provozu, snadnou přepravu, odolnost a bezpečnost. Máte-li hodně budovy, je čas přemýšlet o tom, stroj pneumatiky, která je určena pro podélné zpracování kulatiny.


Like this post? Please share to your friends: