Pokládání parket s vlastníma rukama

Pokládání parket s vlastníma rukama

Podlaha - je vždy krásné, originální a teplo. Chcete-li vytvořit jedinečnou atmosféru pohodlí není srovnatelná s jinými typy podlah. Chcete-li vytvořit individuální propracovaný a ušlechtilý parketové podlahy je použit. Parket mohou být vytvořeny módní jedinečný vzor, ​​který je důvod, proč je populární i dnes, a to navzdory skutečnosti, že pokládání parket - složitý a časově náročný. Nicméně, nemusí nutně zavolat odborníka po prostudování technologie a dodržování všech pravidel a pokynů, všechny, kterým práce může být provedeno nezávisle na sobě. Úkol je zjednodušeno tím, že všechny moderní parketové pásy jsou vyrobeny s Systém pera a drážky, který pomáhá k zpevnění a utěsnění parketové prvky bez mezer.

 1. Podlaha parkety - vyberte dřevo
 2. Koupit kus parkety - dbát na kvalitu
 3. Technologie, kterou parkety
 4. Přípravné práce před pokládkou podlahy
  • Příprava betonový základ
  • Kterým se překližky na trámy
  • Příprava staré dřevěné podlahy
 5. Pokládání parket s vlastníma rukama
  • Metody, kterým se parket
  • Jak dát kus parkety - Milníky
  • Možnosti pro pokládku parket
 6. broušení parket
 7. Shpatlevanie a priming parket
 8. Pitva podlaha vykládaná parkety lakem nebo olejem

Podlaha parkety - vyberte dřevo

Druh dřeva je nejen barvy podlahových krytin, ale také jeho trvanlivost, protože různé druhy dřeva mají různou tvrdost a odolnost proti vlhkosti. Například, borovice a další jehličnany se nepoužívají pro výrobu parket díky výjimečné měkkosti. Na borovice podlahy, dokonce ukazuje několik vrstev laku, zůstanou stopy po patách a jiné ostré předměty.

Mezi nejčastější druhy používané pro podlahy je dub, ořech, javor, třešeň, jasan, buk a další.

dubové parkety

dubové parkety - klasika žánru. Jedná se o pevný, odolný proti vlhkosti, má krásný vzor barev, které mohou mít různé odstíny hnědé. Jedinou nevýhodou konvenčního dubu je, že ztmavne v průběhu času. Zbytek jeho vystoupení na nadmořské výšce. Při nákupu dubové parkety věnovat pozornost po celou dobu jeho sušení, zrychlené sušení možnost není nutná.

buk parkety

buk parkety To má stejnou tvrdost, jaká je z dubového dřeva, ale má hladký a měkký teplý nažloutlý nebo načervenalý odstín, za což ocení. Buk - rozmarná skála. Pod vlivem změn teploty a vlhkosti je zakřivený a deformovaná, vyžadující zvláštní péči a dodržování optimálních provozních podmínek pro ně.

Parkety javoru

javor parkety Zpočátku to vypadá bílý, ale nakonec trochu žlutou. Tvrdost, že není horší než dub, a v některých plemen i tento údaj více. Poznámka dobu sušení, rychle vysuší javorového dřeva deformuje v průběhu času.

cherry parkety - hnědá s dálkovým odstín růžové, ale trochu tmavší s časem. To má nižší tvrdost než dub, ale je docela populární, protože je snadno zpracovatelná a čalounění.

Parkety z merbau

Parkety z merbau - exotické varianta. Je ceněn pro krásné vzory v souvislosti s barel a širokou škálu barev - všechny odstíny hnědé. Merbau je nebojí vody, ale tak plný pryskyřice, že je obtížné, aby proces.

Zvolit parkety na základě provozních podmínek v určité oblasti. Například třešně mohou být použity v dětském pokoji, v kanceláři javor, dub a mohou být použity kdekoliv. Není nutné provádět všechny parketové podlahy z jednoho druhu dřeva může být sestaven z hornin v různých odstínech jedinečný vzor.

Koupit kus parkety - dbát na kvalitu

Parkety jsou k dispozici v různých velikostí řešení. Délka může být pásek 15 - 40 cm, šířka 3 - 9 cm a tloušťce 1,5 - 2,2 cm.

Velikost pásky parkety

Zvolit velikost pásů musí být založeno na podlahové plochy: malé proužky bude opticky zvětšit prostor, a velký - snížit. Z hlediska stohování lamel velikostí, je také důležité. Pokud jsou parkety pásy jsou velké, počet připojení bude méně, ale pak bude mnohem více požadavků na kvalitu sušení materiálu. Čím více pásek, tím nižší je jeho pružnost.

Optimální šířka parket - 5 cm Chcete-li použít větší proužky, koupit ty, které mají zářezy na vnitřní straně, jsou odolnější vůči deformacím..

Co bych měl hledat při nákupu parket:

 • Přední povrch by měl být bez suků, prasklin a trhlin.
 • Horní vrstva (z horní spustit nástrojový spoj), by měl být dostatečně velký. Čím silnější je nášlapná vrstva, tím více krát parkety lze brousit a aktualizace.
 • Produkty musí být vysušen do 8%. Doba schnutí alespoň měsíc.
 • Je nutné kontrolovat kvalitu opilý perem a drážkou. Je to dost 4násobnému hranatých závorkách. Pokud jsou snadno spojeny a mezi nimi vytvořen popruhy úhly 90 °, bez vzniku trhlin a mezer, pak systém pero-drážka vytvořena přesně.
 • Filtrační pásy ve směru řezu, přítomnost bělového dřeva, uzly a úlomků.

Nejodolnější a cenné jsou pásy z tzv radiálním řezu, tedy proudí dál. Charakteristickým znakem je přímky na povrchu a jednotnou barvu. Radial grade podlahy dražší než ostatní odrůdy.

Technologie, kterou parkety

Veškeré práce na položení parket začne až po dokončení stropu a stěn, kterým se komunikace a testovat jejich těsnost. V procesu, kterým se parket musí být v souladu s některými ukazateli vlhkosti a teploty. Tak se zbytková vlhkost stěn by neměla být vyšší než 6%, vlhkost pohlaví - ne více než 5% relativní vlhkosti vzduchu 35 až 60%. Optimální teplota - 18 až 23 ° C

Nedodržení těchto podmínek povede k deformaci povlaku. -Li položeny parkety při vysokých rychlostech vlhkostí bobtná a napsal vlhkost. A když budou všechny práce skončí, nakonec to vyschne, bude „svraštit“ a budou mezery mezi dies. Fix it mnohem těžší a dražší, než dělat vše hned od začátku.

Povrch, na který bude možné stohovat blok parkety by měla být dokonale hladké, maximální chyba 1 mm na 1 m2.

Technologie, kterou parkety

Technologie, kterou parkety To zahrnuje následující kroky:

 1. Oprava staré betonové podlaze, v případě potřeby.
 2. Hydroizolace betonový podklad.
 3. Nalévání vyrovnávací potěr 4 - 5 cm tlustý. Nebo kterým se zaostávání za dřevěnou podlahu.
 4. Penetrace potěru pod lepidla.
 5. Lepení vodotěsné překližky do potěru nebo upevňování překližky na trámy.
 6. Lepení a přibíjet překližky podlahy.
 7. Broušení parket povrch.
 8. Shpatlevanie parkety.
 9. Základního nátěru parket pod lakem.
 10. Pitva parkety lak od 3 do 9 vrstev.

Všechna tato opatření musí být dodrženy, jinak nakonec parkety ssohnetsya začne skřípat nebo odpadnou úplně.

Přípravné práce před pokládkou podlahy

Příprava pevný a rovný základny, možná jeden z nejdůležitějších úkolů parkety. Od kvality suchého zipu bude záviset na trvanlivost povlaku jako celku. Náklady na kterou parkety, jestli si ho objednat ve specializovaných stavebních firem nejsou obvykle součástí přípravy základny.

Příprava betonový základ

Kdy budou kterým podlahy provádí na betonovou podlahu, první věc, kterou je třeba vodotěsná. Z tohoto povrchu desky by měly Superdiffuzionnaya membránu nebo plastové fólie 200 um. Spoje provedené pomocí fólie překrývají 15 - 20 cm a konstrukce jsou slepeny páskou. Na stěně hydroizolační fólie začíná na 10 - 15 cm a je dočasně upevněna na tom s lepicí páskou.

Pak je nutné vyplnit vyrovnávací potěr, který také bude sloužit jako základ pro upevnění překližky. Tloušťka potěru musí být 4 - 5 cm Požadovaný horizontální řízené a nátěry defekty -. Jámy, dutiny a jiné výškové rozdíly.

Důležité! Před zahájením práce na další tie být zcela suché. To trvá asi měsíc nebo dva. Nespěchejte a pokračovat v práci na položení parket, protože dřevo se vytáhnout vlhkost z potěru, a to povede k nevyhnutelným kmenů.

Pokud je potěr suchý, jeho povrch je potažen speciální primery, které zvyšují přilnavost podkladu s lepidlem a současně je akt hydroizolace.

Kterým se překližky na betonový podklad pro parkety

Poté, odolný proti vodě překližky je přijata tloušťku 12 mm, se rozřeže na čtverce 50x50 cm nebo 75x75 cm.

Funkce vodotěsné překližky v rámci balíčku z jednoho kusu:

 • Chrání podlahy od smrštění deformace.
 • Ideální hladina povrchu.
 • To slouží jako izolace a zvukové izolace částí.
 • Poskytuje sílu.
 • To slouží jako základ pro upevnění prken. V případě, že podlaha pokládá přímo do plniva, mohou zlomeniny v důsledku horní vrstvy sloupy odpadnou. Překližka také udržuje je pevně.

Důležité! Tloušťka překližky by měla být menší než 5 mm silné parkety proužky. Ale použít listy menší než 12 mm je nepraktická, nemají plnit své funkce. V takovém případě může být položen na dvou vrstev překližky, vrazbezhku.

Dále povrch potěru potřená lepidlem na něj a překližky čtverců pevně lisované a pevné kolíkové hřebíky nebo šrouby. Mezi čtverci překližka musí nezbytně ponechat alespoň 1 - 1,5 mm, mezera, aby se zabránilo deformaci podlahy, je-li dýha začne expandovat.

Je také důležité, aby nechat mezeru mezi stěnou a překližka 2-3 mm, bude to pohyb kloubu. Mezera může vložit speciální klíny, že rozdíl není posunuté.

Kterým se překližky na trámy

Ne nutně připevněn překližky na betonový základ, můžete starý - na podlahové nosníky. Nemáte ještě muset vyrovnat betonový podklad. Postačí, když vodotěsná, které jsou rozloženy vodotěsný film.

Hydroizolace podlahy na nosníky

Pak naskládané přihlásí v krocích po 35 -. 40 cm Zpoždění může být použit jako 50x50 dřeva nebo 50x80 mm. Připevněn k podlaze trámy s použitím úhly a hmoždinek. V procesu, kterým se na zpoždění, je třeba zajistit, aby jejich povrch tvoří plochý povrch. Za tímto účelem místní výškové rozdíly z betonového základu může položit dřevěnou podstavochki nebo prořezávat zbytečné.

Kterým se překližky na trámy

Kdy bude vybaven protokoly, přibil překližky. Lepidlo není již používán zde, jen šrouby. Krok upevnění překližkové čtverce přihlásí. 10 - 15 cm jsou přibity překližky je nezbytné nejen na okrajích, ale ve středu všech záznamů. Je také nutné mezera mezi čtverců.

Příprava staré dřevěné podlahy

Před položením podlahy ve staré dřevěné podlahy musí být kontrolována provozuschopnost. Nikde by neměly být škrábance, pokles nebo jiné vady. Je-li však, že je něco takového, je třeba částečně demontovat a opravovat podlahové trámy. Po dokončení rekonstrukce staré dřevěné povrchu podlahy je leštěný. Pokládání parket lze provádět přímo na dřevěném základním patře bez překližky.

Pokládání parket s vlastníma rukama

Práce na položení parket jsou velmi zodpovědní, nemůžeme uspěchat, snížení doby oprav. Je lepší dát si pauzu, nebo dva dny v týdnu, než pak předělat veškerou práci. Vzhledem k tomu, jednou chybou - a to vše fuč kryt.

Metody, kterým se parket

parkety, kterým technologie zahrnuje stohování několika způsoby:

 • Plovoucí, kterým se metoda.
 • Pokládání parketové lepidlo.
 • Kterým se s upevňovacími hřebíky nebo šrouby.
 • Pokládání parketové lepidlo a nehty nebo upevňovacích šroubů.

Plovoucí způsob, kterým se parket

plovoucí metoda stohování zahrnuje upevnění parkety pouze k sobě navzájem pomocí pera a drážky systému. Jakýmkoli jiným způsobem, nejsou pevně spojeno se zemí. Pro taková podlaha není posypané, pod ním ležel zvukově izolační materiál, jako je korek. Kotvené způsob parkety jsou volně rozpínat a smršťovat v závislosti na teplotních a vlhkostních podmínek. Plovoucí podlahy opravit - stačí ji zkoumat a znovu stanovit. Avšak síla takových povlaků je velmi diskutabilní dost jedno nástrojové spoje uvolnit, celá podlaha začala bortit a deformovat.

Pokládání parketové lepidlo

Ukládání parketu lepidla To je považováno za odolnější, ale méně udržovatelné. Základna hojně potřísněné lepidlem, poté naskládány parketiny, kombinující Systém pera a drážky. Takový způsob je považován za obtížnější a nákladnější vzhledem k lepicí toku.

Parkety, kterým se na lepidlo a nehty

Pokládání parketové lepidlo s upevňovacími hřebíky nebo šrouby - nejodolnější a populární metoda. Taková podlaha je téměř nepodléhá deformaci, protože jsou omezeny na všech stranách. Ale zároveň na opravu takových podlahových krytin již nebude fungovat. Všichni doufáme, dlouhou životnost.

Jak dát kus parkety - Milníky

Na kreslení na podlaze se ukázalo hladké a krásné, je vhodné nakreslit na papír. Je důležité vzít v úvahu přesné rozměry místnosti a prken se. Pokud náhle se dosáhlo výkres, že jakékoliv číslo není celé číslo, vzor musí být přepracována tak, aby se okraje místnosti byly řady střihu, ale jen přímo dolů uprostřed.

Spustit, kterým se parket také závisí na konstrukci. Vezměme si za příklad „herringbone“.

 • Za prvé, jsme označit místnosti, najít uprostřed toho všeho. Ve středu místnosti, ode zdi ke zdi stretch šňůru, na které se zaměříme.
 • Trvat dva parkety a spojit je jako „herringbone“, vložení jazyka do drážky. Na jazyku, drážka a lepidlo se aplikuje na koncích pásů.
 • Pak jsme kabát s lepidlem překližky bází, od protější zdi. Použití zubovou lištou.

Pokládání parket na majachnye šňůru

 • Uvedení „majachnuju vánoční stromeček“ na překližce tak, že levý okraj pásů lisovaných kabel k základně a bary pravá hrana spočíval na šňůře.
 • Stiskněte dolů popruhy na překližky, aby se vytlačit přebytečné lepidlo.
 • Pak kotevní popruh hřebíků nebo šroubů, šroubování je do drážky pásy při 45 ° a utaplivaja kapoty. Na délce lišta 40 cm by měl být alespoň dva upevňovací hřebíky.

Důležité! V procesu, kterým se masteru by měla sedět, takže bodec pásy ho nalézt.

Pokládka parket - první řádek jedle

 • Další pásky položen na vzorku. Překližka základní lak s pruhy lepidla na šířce, tloušťce 1 - 1,5 mm.
 • Dali jsme tyč vložením do konce a podélné drážky z předchozího, aby se dosáhlo gumovou paličkou. Kotvící šrouby do drážky.

Pokládání parket

 • První řada prken stanovených na modelu „maják vánoční stromeček“ na levé a pravé straně.

Pokládání parketové herringbone - uprostřed místnosti

 • Pak zásobník několik barů na levé straně „majáku vánočního stromu“, pak doprava. A tak dále, jednat o prodloužení usazovací oblasti, až se dostaneme do zdi.
 • Úzká místa v blízkosti stěn naplnit řezané na určitý rozměr tyče.
 • Mezi stěnou a poslední řady parketových prken vložit klíny, mezera 2 - 3 mm.

Všechny další práce mohou být prováděny alespoň o týden později, lepidlo mohlo dobře vyschnout. Ačkoli někteří odborníci doporučují počkat šest měsíců, pak parkety pásky sami vybírat svou konečnou polohu.

Možnosti pro pokládku parket

Parkety dobře v tom, že mohou být umístěny v různých vzorů, které mají lamely v různých úhlech a v různých sekvencích.

Možnosti pro pokládku parket

"Deck" - nejjednodušší způsob, jak stohování. Tyče mají přesně paralelně k sobě navzájem, s posunem délky 1/3 nebo ½ popruhu. První pás se nachází v blízkosti zdi, k němu dokonale přilne z něj uříznout trn.

„Rybí kost“ - pásy jsou vzájemně v úhlu 90 °. Na pásy musí být dvě příchytky - jednu podélnou stranu, druhou - úzký konec. Mělo by být také dvě drážky na opačných stranách. Tato metoda skládání je poměrně složitá, protože série je nutné dokonale sladit.

„čtverce“ a „síť“ tvořen poměrně snadno. První 2/3/4 parkety pásy jsou naskládány a spojeny dohromady, pak druhý pásek jsou spojeny 2/3/4, ale kolmo na skládaný první. Tak alternativní řádky, změní organické geometrický vzor.

„prýmky“ s vložkami z různých druhů dřeva.

Pokládání parket

"Diamonds" skládaný z původních kosočtvercovým parketové pásy.

„Šeremetěvo hvězda“ vyložil dva typy obdélníkových pásků a šikmé kosodélníkový.

Kromě výše uvedených možností existují jejich kombinace s různými obrázky a výkresy.

Umělecký parket

Kterým se parketové cena je závislá na rozložení verze proužky. Nejjednodušší uspořádání „balíčku“ stojí 7,5-8 USD za 1 m2, "rybí kosti" bude stát 9 USD za metr čtvereční, a umělecké parkety může stát od 17 USD až do výše 35 USD a další. Všechny uvedené ceny jsou uvedeny bez přípravných prací a následné úpravy - broušení a lakování. Průměrné náklady na kterou se parket leštění a lakování je 17 USD na 1 m2.

broušení parket

broušení parket

Broušení je nutné, aby povrch jako plochý a odstranění závady způsobené v průběhu práce. Broušení může produkovat speciální brusky nebo konvenční mlýnek s kruhem nazhdachki. Samozřejmě, výhodnější varianta brusky a prach bude méně.

První a druhý čas broušení se provádí hrubozrnné, řezat velké hrboly. Potřetí - jemné zrno, k dosažení hladkého povrchu a odstranit nerovnosti, k němuž dojde po první zabrousit. Poté se podlaha důkladně vysávat, odstraňte veškerý jemný prach.

Shpatlevanie a priming parket

Shpatlevanie parkety

Zashpatlevat nebrání všechny praskliny v podlaze, a to i v případě, že nejsou žádné viditelné velké vady. Speciální tmel na dřevo clobbered po celé podlaze, vyplněné všechny trhliny a nepravidelnosti. Po vysušení, musí být podlaha brousit znovu jemné zrno a odstranění přebytku tmel. Pak znovu, podlaha čistší. Ke zlepšení adheze na lak parkety a zároveň ujistit, že lak neproniká hluboko do struktury povrchu dřeva oshpatlevannogo parketové podlahy je pokryt nátěrem.

Pitva podlaha vykládaná parkety lakem nebo olejem

lakování parkety

Lak chrání dřevo před vlhkostí a před mechanickými vlivy. Celkový počet vrstev laku na podlaze, může být od 3 do 9. Čím více vrstev, tím hlubší získaný obraz. Lak válec je aplikován na celý povrch najednou, a poté nechat podlaze suchém a 24 - 36 hodin. Vykonávají lakýrnické práce musí být čisté, měkké boty.

Důležité! Zatímco lak zaschne, nelze otevřít okna zůstávají otevřené dveře, zapnout klimatizaci, větrání nebo jinými prostředky, které poskytují tah. Lak by měl vyschnout tolik bezvětří.

Všechny následné vrstvy laku jsou aplikovány rovněž v intervalech na válci sušení 24 - 36 hodin, přičemž každá vrstva. Poslední vrstva musí schnout nejméně týden, takže pro něj bylo možné opatrně chodit, a dát je do místnosti může být poskytnut pouze po dobu nejméně jednoho měsíce, nebo dokonce dvě.

Parkety lak je lesklý a matný. lesklý To dělá lesk podlahy, takže v místnosti světlo a zdůrazňuje postavu. matný lak se používá ke snížení jasu vzor na dřevě a pohodlí s příjemnou atmosférou.

Pokládka parket může být dražší, než kterým se z masivního dřeva podlahy je asi 2-4 krát. Ale bude potah sofistikovanější a trvanlivé a menší riziko vrzání. Klíčem k úspěchu při vytváření krásné prestižní parkety - průvodce trpělivost.


Like this post? Please share to your friends: